کادرسازی تشکیلاتی در حلقه صالحین

کادرسازی تشکیلاتی در حلقه صالحین

ایراد:

یکی از مهمترین نقایص کار خیلی از مربیان و مدیران فرهنگی ، حتی اونهایی که کارشون خیلی خوبه ، کادرسازی نکردن و تکی کار کردن و آموزش ندادن یک نفر بغل دستشون برای ادامه دادن یا گسترش کار و مسیر هست… این مشکل در تشکیلات فرهنگی ما خیلی فراگیر هست. تعداد محدودی مجاهدت می کنن و تموم میشن و بعدش تعطیل میشه یا کار تغییر مسیر پیدا میکنه..! این بده.

به فکر سرگروه پروری و مدیرپروری و کادرسازی باشید در کنار خودتون…

راهکار:

سرگروه پروری در یک حلقه

یکی از کارهایی که در این حلقه نوجوان  انجام می شود، رویکرد سرگروه پروری است. در هر جلسه یکی از اعضا مطلبی را از پیش آماده می کند، در حلقه ضمن اینکه آن را ارائه می کند، بقیه را هم باید در بحث مشارکت داده و نیز حلقه را اداره کند. یعنی ارائه مطلب، مشارکت دادن اعضا در بحث، پرسش و پاسخ، نظرسنجی و از همه مهمتراداره حلقه و نظم آن، بر عهده این سرگروه جلسه – تحت حضور و نظارت مربی (سرگروه اصلی) حلقه -است. و این سرگروه هر چند جلسه یکبار به صورت دوره ای عوض می شود.

از مهمترین خاصیت های این کار، افزایش توانمندی مدیریتی و  افزایش اعتماد به نفس و نیز روحیه سخنوری و روابط اجتماعی در نوجوانان حلقه، و نیز افزایش مطالعه آنها که منجر به افزایش آگاهی و اطلاعات و بصیرت آنها شده و سرانجام در دراز مدت منجر به پرورش سرگروه ها و مدیران فرهنگی لایق آینده می شود.

به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *